Знову в Європу: 7 найхитромудріших запитань щодо безвізових поїздок

З настанням безвізового режиму, у нас з'явилася можливість перебувати в Європі 90 днів протягом 180-денного періоду без віз. Для цього потрібні біометричні паспорти, зазначена мета візиту і фінансове забезпечення.

Але існують тисячі особливостей, які вимагають роз'яснення. Ми отримали відповіді на топові запитання.

У травні цього року Представництвом ЄС в Україні ініційована всеукраїнська комунікаційна кампанія «Відкрий Європу», завдання якій - роз'яснення правил і можливостей безвізових поїздок.

За 2 місяці співробітники сайту кампанії зібрали і відповіли на 3 040 питань від відвідувачів сайту.

Нам надали відповіді на 7 найхитромудріших і непростих запитань.

Чи можна в'їхати в країни ЄС за старим паспортом із візою, а коли вона закінчиться, виїхати по біометричному?

У прикордонному кодексі ЄС немає заборони на такий стан речей. Мало того, із 2014 року законодавство шенгенської зони включає дозвіл подорожі за тимчасовими рамками візи, по якій мандрівник потрапив у шенгенську зону, якщо вони розширилися новими дозволами. У період безвізового режиму біометричний паспорт - документ, що виконує таку роль.

Якщо паспорт із візою і біометричний паспорт - різні, то вам слід бути готовими пред'явити обидва на кордоні з шенгенською зоною. Можливо, знадобляться і усні пояснення із цього приводу. Це врегульовано Прикордонним кодексом ЄС (ст. 12), який регламентує правила виїзду з ЄС по документу, де відсутній в'їзний штамп.

Підводячи підсумки: якщо ви перебуваєте у країні-члені ЄС за межами шенгенської зони, то необхідна консультація міграційної влади відповідної держави або представників його посольства в Києві.

пляж діти мама

 Якщо в біометричному паспорті є шенгенська віза і всі її дні вже використані, то коли починається новий 180-денний період?

Норма 90/180 - це сумарне перебування під час візового і безвізового періодів; введення безвізового режиму не обнуляє кількість днів перебування на території ЄС.

Чи можливо після закінчення терміну дії посвідки на проживання в країні ЄС залишитися у ній в рамках безвізового режиму, не виїжджаючи із країни?

Якщо ви на даний момент перебуваєте в ЄС із біометричним паспортом, то так.

Детальне дослідження шенгенського законодавства показало, що таке перебування не заборонено. Підрахунок днів за нормою 90/180 буде вестися із дня, наступного після закінчення дії дозволу на проживання або національної візи. Але потрібно бути готовими надавати на виїзді всі ці документи і, якщо знадобиться, давати усні пояснення із цього приводу.

Якщо національна віза була проставлена ​​в паспорт старого зразка, але ви маєте при собі і біометричний паспорт, ви теж можете залишитися у ЄС щодо безвізового режиму. Це прописано у Прикордонному кодексі ЄС (ст. 12).

дівчинка пляж

Якщо є відмови у візах до країн шенгенської зони, чи стане це перешкодою для безвізової поїздки?

Самі по собі вони не можуть бути причиною відмови, але якщо такі є, будьте готові, що вас будуть перевіряти прискіпливіше, ніж інших, хто в'їжджає. Вам рекомендовано мати при собі всі докази благонадійності: зворотний квиток, підтверджене проживання і грошове забезпечення.

Але якщо ви були депортовані з ЄС, зокрема через перевищення термінів перебування, то вам може бути заборонений в'їзд на кілька років. Термін заборони визначається по кожному індивідуально.

Яка інформація повинна бути в листі-запрошенні?

І чи може воно бути у вигляді роздруківки повідомлення з електронної пошти? Яку форму повинне мати підтвердження фінансової гарантії сторони, що запрошує?

Роздруківка запрошення з електронної пошти підійде. У ній, англійською мовою (або мовою країни, через яку в'їжджають в ЄС) повинна бути вказана адреса сторони, яка приймає. телефон для зв'язку, мета візиту, зв'язок із запрошеними.

Підтвердження фінансових гарантій (якщо гість не може довести фінансову спроможність) стороні, яка запрошує надається не в довільній формі, а у вигляді офіційного документа. Формат фінансових гарантій - свій у кожної країни. Він завіряється муніципальною владою у тій місцевості, де зареєстрована сторона, що запрошує.

країна

Який порядок дій у разі відмови в перетині кордону під час авіаперельоту?

Чи є якісь зобов'язання у авіакомпаній у таких випадках? Як у цій ситуації може допомогти консульство України?

Якщо відмова сталася вже на території держави ЄС, то шенгенське законодавство покладає на авіакомпанію зобов'язання щодо забезпечення негайного повернення громадянина в Україну або в іншу країну, в яку він має право в'їзду.

У той же час відмова не забороняє подальшого в'їзду, якщо мандрівник усуне недоліки, які стали його причиною.

Прикордонний кодекс ЄС (ст. 14) гарантує, що рішення про відмову може бути оскаржено. Правда, тільки у відповідності до національного законодавства кожної держави ЄС. Але оскарження, при цьому, не припиняє дію відмови. Якщо рішення про відмову винесено, консул України мало чим може допомогти.

Якщо у групі людей один із них є спонсором інших, як пояснити це прикордоннику?

Прикордонний кодекс ЄС не встановив правила доказу спонсорства, проте дозволяє декларувати його «у разі, якщо це не передбачено національним законодавством».

На практиці заява про спонсорство не викликає проблем, за умови, що вся група має загальний маршрут і мета перебування на території ЄС, що підтверджено документально.

фото: depositphotos.com

За матеріалами проекту "Відкрий Європу".

Більше інформації на www.openeurope.in.ua

Популярне